Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Blog kreatywny

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Proces tworzenia strony internetowej

Strona www jest dzisiaj czymś zwyczajnym. W praktyce zdecydowana większość osób o jakichś talentach czy umiejętnościach prowadzi dzisiaj swoje strony, blogi itd. Jednakże zanim taką stronę zaczniemy wypełniać tekstem, musimy przede wszystkim ją stworzyć lub zlecić to komuś, kto to robi. Właśnie tworzenie stron internetowych jest bardzo popularnym zajęciem i z racji dużego popytu nie dziwi fakt, że tak wiele osób pracuje w branżach kreatywnych i właśnie takim czymś się zajmuje.

Cały proces tworzenia strony może być realnie żmudny i długotrwały. Wszystko uzależniony jest od tego, jaką stronę chcemy wytworzyć i w jakim celu. Jeżeli już jest to zwyczajna, bardzo prosta strona, to pracy nie jest dużo. Kiedy ma to być kompleksowy serwis, to siłą rzeczy powinno się się przygotować na długą pracę i co najistotniejsze na dość spore koszty. Na początku wypełnia się brief pod stronę i rozpoznaje potrzeby klienta. Następnie produkuje się szlice, zarysy strony i zaczyna ją kodować. W dalszym kroku włącza się proces ux design, który ma na celu określenie wyglądu strony. Projektowanie stron www ma możliwość trwać kilka dni lub kilka tygodni, w współzależności od stopnia specjalistyczności strony. Po zakodowaniu i wrzuceniu na serwer pierwotnej wersji, dodaje się grafiki i elementy. Analogicznie wygląda tworzenie aplikacji mobilnych. Podczas procesu tworzenia bierze się pod uwagę również grupę docelową, pod którą wytwarza się zasoby strony. Do pracy zaangażowany jest programista, grafik, pozycjoner, web developer i project menager, który posiada za zadanie czuwać nad całą realizacją.

Sprawdź: strony www.

Tagi: , ,